fbpx

Tragjedi e rëndë, 18 të vdekur nga përmbytjet në Brazil

ra.jpg

Një tragjedi të rëndë shkaktuan rrëshqitjet e dheut dhe përmbytjet e shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut në Rio de Zhaneiro. 18 persona kanë humbur jetën.

Rrëshqitjet e dheut dhe përmbytjet kanë qenë masive, duke shkatërruar thuajse gjithcka në vend.

Bashkia ka shpallur gjendjen e jashtëzakoshme.

 

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303