fbpx

Tragjedi në Mesdhe, mbyten 117 emigrantë

auto_mesdhe1547906074.jpg

Ujërat e detit Mesdhe janë kthyer në  vend tragjedish të jashtëzakonshme njerëzore. Njoftohet se ditën e sotme një tjetër tragjedi ka ndodhur, ku rezultojnë të zhdukur 117 emigrantë.

Ngjarja ka ndodhur pranë brigjeve libiane. Barka e tyre e nisur nga Tripoli dhe u fundos vetëm pak milje në det.

Vetëm tre kanë mundur të mbijetojnë nga tragjedia pasi në bordin e anijes ndodheshin 120 persona, ku mes tyre kishte gra e fëmijë. /real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303