fbpx

Tragjike/17 vjeçarja shqiptare gjendet e vdekur vetëm 1 ditë pas daljes nga spitali

aurora-grazini-morta.jpg

Një  adoleshente 17-vjeçare shqiptare e identifikuar si  Aurora Grazini është gjendur e vdekur në shtëpi pasi doli nga spitali.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Viterbo të Lacios, Itali.

Ajo u gjet e vdekur nga prindërit e saj në dhomë, ndërsa dyshohet se shkak për vdekjen e saj mund të jetë bërë edhe ministria e Shëndetësisë, pas u lirua nga spitali Belcolle.

Aurora Grazini kishte disa ditë që nuk ndihej mirë dhe para dy ditësh (14 shkurt) prindërit e saj e kishin dërguar në spital.

Pas qëndrimit një ditë në spital, 17-vjeçarja është dërguar në shtëpi.

Sipas informacioneve, ajo ishte prekur nga gripi, por ishte parë e trishtuar pasi sapo ishte ndarë nga i dashuri.

Për vdekjen e saj tashmë është hapur një hetim dhe pritet që autopsia të nxjerrë rezultate të cilat do të hedhin dritë mbi ngjarjen.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303