24.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Transportonin drogë, pranga shqiptarit dhe dy grekëve

spot_img

Autoritetet greke kanë ndaluar dy automjete ditën e sotme në zonën e Kosturit, ku ka arrestuar 3 grekë dhe 1 shqiptar.

Mësohet se dy grekët ndodheshin në makinë e parë, ku kontrollonin drogën.

Ndërkohë, shqiptari 32-vjeçar drejtonte automjetin e dytë, ku edhe bënte transportimin e lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se policia greke ka arritur të sekuestrojë 81 kg drogë, ndërsa në banesën e njërit prej grekëve ka gjetur 125 gram marijuanë dhe 69 euro.

Në lidhje me shqiptarin 32-vjeçar, policia i sekuestroi 300 euro, 4 celulare me 6 karta SIM./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat