fbpx

Këngëtarët shqiptarë që synojnë Eurovision 2019

Screenshot_4-22.jpg

2018-ta do të përmbyllet me festivalin e Këngës Magjike dhe atë të RTSH-së.

Festival i RTSH-së mbahet në dhjetor dhe konkurrojnë emrat më të mirë të muzikës shqiptare.

Këta artistë konkurrojnë për të performuar në skenën e Eurovizionit, i cili këtë vit mbahet në Izrael.

Nga Shqipëria janë dy emra të artisteve që kanë konkurruar, ndërkaq nga Kosova një.

Sipas “Prive”, konkurrojnë Soni Malaj dhe Jonida Maliqi, ndërsa nga Kosova është Eliza Dushku. Këto janë ndër artistet që synojnë Eurovizionin, në të cilin këtë vit performoi Eugent Bushpepa

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *