fbpx

Tre mënyra për të hequr erën e pakëndshme te flokët

0b38dea834f87f2cdc2579e7eefb50f7_L.jpg

Nëse nuk keni shumë kohë, ndihma e parë mund t’ju jetë tharësja e flokëve të cilën më parë do ta rregulloni të fryjë ajër të ftohtë. Përkuluni, hidhni flokët përpara dhe shkundni mirë dhe “thani”. Aroma e pakëndshme nuk do të zhduket tërësisht, mirëpo do të jeni të kënaqur me rezultatin.

Shamponët pluhur pas të cilëve shpëlarja me ujë nuk është e nevojshme, kanë përbërës të cilët thithin aromat e pakëndshme dhe freskojnë flokët.

Nëse nuk keni afër shampon për larje pa ujë, përdorni edhe parfumin. Spërkatni me të flokët dhe krihni. Alkooli nga parfumi do të zvogëlojë aromën e pakëndshme. Edhe pse nuk do të jetë perfekt sikur i lani flokët, do të jetë shumë më mirë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303