fbpx

Tre mësues dhe një sanitare me koronavirus vetëm në një shkollë

shkoll.jpg

Vetëm në një shkollë 9-vjeçarë janë raportuar me koronavirus tre mësues dhe një sanitare.  Bëhet fjalë për shkollën 9-vjeçare ” Xhevdet Doda” në qytetin e Bulqizës.

Ato janë karantinuar në banesë si dhe mësohet se kanë shfaqur simptoma të lehta. Pas dezinfektimit, mësimi ka vazhduar normalisht, ndërsa nuk ka nxënës që kanë shfaqur simptoma.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303