Tritol, armë e drogë, ndëshkohen tre ‘të fortë’

Në kuadër të operacionit të koduar 'Ndëshkimi i të fortëve', është zhvilluar gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit një operacion ku kanë rënë në pranga tre persona, dy prej të cilëve vëllezër.

Në kuadër të operacionit të koduar ‘Ndëshkimi i të fortëve’, është zhvilluar gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit një operacion ku kanë rënë në pranga tre persona, dy prej të cilëve vëllezër.

Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar 17 kallëpe tritol, dy armë zjarri automatikë dhe lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sativa.

Sipas njoftimit të Policisë së Shtetit, në vijim të Forcës së Ligjit në Territor përgjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit të sotëm Patrullat e Përgjithshme të Komisariateve në bashkëpunim dhe me Forcën e Operacioneve Speciale dhe Kërkimit kanë ushtruar kontrolle në ambiente dhe në akset rrugore të kryeqytetit.

Gjatë kontrolleve u arrestuan në flagrancë Kastriot Gazidede, 26 vjeç, banues në Tiranë dhe një person me inicialet S. G., 16 vjeç, banues në Tiranë (vëllezër).

Arrestimi i tyre u bë pasi në Pezë Helmës gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.5, në mjetin tip “Mercedes Benz” me drejtues Kastriot Gazidede dhe pasagjer S. G., u gjetën dhe sekuestruan 17 kallëpe tritoli, një armë zjarri automatikë dhe 1.2 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa.

Ndërkohë në vijim të këtij operacioni është bërë i mundur arrestimi i 45-vjeçarit, Lulzim Aruci, banues në Shtish. Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.4, u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik. Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale: 17 kallëpe të dyshuara si lëndë plasëse e llojit tritol, 2 armë zjarri automatikë, 1.2 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Këta shtetas do të hetohen për veprat penale “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit” dhe “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike”.

Tiranë – Tjetër goditje në kuadër të operacionit "Ndëshkimi i 'të fortëve"Në pranga tre shtetas, dy prej tyre vëllezërSekuestrohen 17 kallëpe tritol, dy armë zjarri automatikë dhe lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sativa.Në vijim të Forcës së Ligjit në Territor përgjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit të sotëm Patrullat e Përgjithshme të Komisariateve në bashkëpunim dhe me Forcën e Operacioneve Speciale dhe Kërkimit kanë ushtruar kontrolle në ambiente dhe në akset rrugore të kryeqytetit.Gjatë kontrolleve u arrestuan në flagrancë shtetasit:- K. G, 26 vjeç, banues në Tiranë.- S. G., 16 vjeç, banues në Tiranë (vëllezër)Arrestimi i tyre u bë pasi në Pezë Helmës gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.5, në mjetin tip “Mercedes Benz” me drejtues shtetasin Kastriot Gazidede dhe pasagjer shtetasin S. G., u gjetën dhe sekuestruan 17 kallëpe tritoli, një armë zjarri automatikë dhe 1.2 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa.- L. A, 45 vjeç, banues në Shtish.Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.4, u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik.Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale:- 17 kallëpe të dyshuara si lëndë plasëse e llojit tritol- 2 armë zjarri automatikë- 1.2 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis SativaMaterialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprat penale “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit” dhe “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike”.

Publiée par Policia e Shtetit sur Vendredi 2 novembre 2018

Lër një koment