fbpx

Tronditëse/ Furgoni përplas shitësit e qumështit, mësohet se…

cia.jpg

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në aksin Poshnjë-Ura Vajgurore, ku një furgon ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka dalë nga rruga, duke aksidentuar dy persona me biçikletë të cilët kishin dalë për të shitur qumësht.

Personat e plagosur janë Sotir Avrami, 68-vjeç dhe Spiro Veshi, 63 vjeç, të cilët janë transportuar me urgjencë në gjendje të rëndë në spitalin e Beratit. Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka arrestuar drejtuesin e mjetit që shkaktoi aksidentin.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303