Tronditëse/U përdhunua për 3 vite nga 16 burra, humb jetën tragjikisht 8-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indi, ku një vajzë vetëm 8-vjeçare ka humbur jetën pasi ishte përdhunuar nga 16 burra, mes tyre edhe të afërm të saj Mirror shkruan se vajza humbi jetën në një spital në Chennai të Indisë.

Gjithsesi shkaku I saktë I vdekjes pritet të përcaktohet nga ekspertiza.

Në mediat lokale thuhet se  vajza ishte ankuar për dhimbje në stomak dhe më pas kishte humbur ndjenjat në banjë.

Sipas gazetës britanike vajza kishte tre vite që përdhunohej. Njerku i saj ka thënë për median se ajo ishte një vajzë inteligjente, dhe dëshironte të bëhej oficere policie.