fbpx

Tronditet sërish toka/ Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar këtë pasdite në vend. Sipas të dhënave të fundit nga Qendra Europiane Sizmiologjike, lëkundja ka qenë 3.5 i shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10 km në veri-perëndim të Lushnjes.