fbpx

Trump bën thirrje për ruajtjen e qetësisë mbarëkombëtare

trum-1.jpg

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump bëri thirrje sot për qetësi, ndërsa po afrohen protesta të reja në të gjithë vendin.

“Po ju kërkoj: asnjë dhunë, asnjë krim, asnjë vandalizëm”, shkroi ai në një deklaratë të shkurtër, ndërsa Kongresi përgatitet për një impeachment tjetër ndaj tij për nxitjen e sulmit ndaj Capitol Hill një javë më parë.

“Nuk është ajo që ne përfaqësojmë dhe as ajo që përfaqëson Amerika”.

“I bëj thirrje të gjithë amerikanëve që të ndihmojnë në zbutjen e tensioneve”, shtoi Trump.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303