22.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Trump: Më vjen keq për Manafort

spot_img

Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se ndihet “shumë keq” për ish-drejtuesin e tij të fushatës, Paul Manafort, pasi ai u dënua me 47 muaj në burg për mashtrim

Manafort, 69 vjeç, u gjet fajtor për mashtrime tatimore dhe bankare. Duke u larguar për të parë dëmet e shkaktuara nga uragani në shtetin amerikan të Alabamës, presidenti përsëri mohoi se fushata e tij kishte bashkëpunuar me Rusinë për të ndikuar në zgjedhjet e Shtëpisë së Bardhë 2016.

“Ndihem shumë keq për Paul Manafort,” u tha gazetarëve Trump. “Mendoj se ka qenë një kohë shumë e vështirë për të.”/real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat