fbpx

Tubimi para ministrisë, Berisha u bashkohet qytetarëve: Vogëlushja u vra nga një skafist i qeverisë

berisha-1.png

Tubimi para ministrisë, ish-kryeministri Berisha u bashkohet qytetarëve.

Berisha: Janë qytetarë të revoltuar për një ngjarje që ka tronditur mbarë shqiptarët, por jo pushtetarët.

Vogëlushja u vra nga një skafist i qeverisë. Rama as nuk ndjeu minimunim e përgjegjësisë për këtë zhvillim dramatik dhe e politizoi në mënyrë ekstreme. Përdori epitete si njeri me çrregullime të rënda mendore. Ky fëmijë u blua nga skafi i një njeriu të qeverisë, 2 metër nga bregu. Çuçi duhet të ishte larguar tashmë, por këta përpiqen me zinxhirin e policisë së Vlorës të kapërcejnë një nga ngjarjet më tragjike të ndodhur prej dekadash në vend.

-A mjafton dorëheqja e Çuçit?

Berisha: Një hap në drejtimin e duhur është ai, ai sillet si ça mund ti thuash. Ka raste plot, mbyetn njerëzit se nuk ka roje bregdetare nga Velipoja në Ksamil.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303