fbpx

Turqia dhe Iraku thellojnë bashkëpunimin në luftën kundër terrorizmit

download.jpg

Turqia dhe Iraku do të thellojnë bashkëpunimin e tyre në luftën kundër terrorizmit, tha të enjten presidenti Tayyip Erdogan.

Lajmi u bë i ditur nga presidenti turk Erdogan gjatë një konference shtypi me homologun e tij iraken Barham Salih. Turqia ka thënë se do të marrë përsipër luftën kundër Shtetit Islamik pas vendimit të SHBA për të dalë nga Siria. Ankaraja gjithashtu kryen sulme të rregullta ajrore mbi bazat e Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) në Irakun e veriut./real-news.tv/

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *