fbpx

Twitter u jep përdoruesve të tij një mundësi të re për të pasur fitime

Capture-7.png

Aplikacioni Twitter po përgatitet të prezantojë një veçori të re në aplikacion që do të lejojë përdoruesit e saj të bëjnë disa fitime nga faqet e tyre.

Sipas studiuesit dhe specialistit të aplikacioneve, Jin Wong, “Twitter është gati të nisë një veçori të re Super Follows, përmes së cilës disa përdorues të aplikacionit do të jenë në gjendje të tarifojnë ndjekësit e cicërimave të tyre në këmbim të sigurimit të tyre me përmbajtje shtesë.”

Wong theksoi se ata që do të përfitojnë nga tipari i ri duhet të jenë të paktën 18 vjeç, faqet e tyre duhet të kenë të paktën 10,000 ndjekës në Twitter dhe ata duhet të kenë postuar të paktën 25 “cicërima” në 30 ditët e fundit para se të aktivizojnë shërbimin.

Advertisement

Studiuesi shpjegoi se përdoruesit e funksionit Super Follows mund të kategorizojnë përmbajtjen që duan të sigurojnë për ndjekësit e tyre përmes disa kategorive, të tilla si: kategoria “sportive” ose “transmetimi audio”.

Majin e kaluar, Twitter gjithashtu njoftoi se përdoruesit e aplikacionit të tij do të jenë në gjendje të krijojnë dhoma komunikimi me pagesë përmes shërbimeve Spaces në aplikacion dhe ata do të jenë në gjendje të caktojnë datat e këtyre dhomave për të planifikuar më shumë se një ngjarje ose ngjarje

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303