fbpx

U arrestua pas 9 muajve hetim, GJKKO merr vendimin për Drejtorin e Kadastrës, ja si ‘abuzonte’ me postin

vin.jpg

Dy ditë më parë ra në prangat e policisë Drejtori i Kadastrës në Berat, Ervin Nelaj pasi në bashkëpunim me punonjës të tjerë në këtë institucion, kanë marrë në disa raste përfitime monetare të parregullta, me qëllim për të kryer veprime që lidhen me detyrën e tyre, për legalizimin e objekteve informale dhe regjistrimin e titujve të pronësisë.

GJKKO ka marrë sot vendimin për të lënë në burg Nelajn.

SPAK në bashkëpunim me policinë e Beratit e ka hetuar për 9 muaj kreun e kadastrës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303