18.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

U arrestua për dhunë ndaj ish-gruas, Gjykata merr vendimin për ish-futbollistin e Kombëtares

spot_img

Gjykata e Tiranës ka marrë mëngjesin e sotëm vendimin “Arrest shtëpie: për ish-futbollistin e kombëtares shqiptare Klodian Duro.

Duro ka thyer urdhrin e mbrojtjes e marrë nga ish-bashkëshortja e tij. Ka shkuar në banesën ku jeton ish-partnerja e tij, i ka rënë derës dhe e ka kanosur për jetën, e cila më pas ka bërë dhe denoncimin në polici. Më pas, gruaja ka firmosur edhe kallëzimin ndaj futbollistit, i cili gjendet në telashe.

Ndaj ish-futbollistit të njohur rëndojnë akuzat për veprat penale “Dhuna në familje”, “Përndjekja” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimet e gjykatës”.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat