fbpx

‘U betove për Kishën e Laçit që do fusje në burg Gjiknurin’, ironia me Bashën

Deputeti Myslim Murrizi ka ironizuar keq kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën.

Murrizi me anë të një statusi në facebook ka ironizuar Bashën duke i kujtuar betimin që kishte bërë për të futur në burg Damian Gjiknurin.

Basha betohet për Kishën e Laçit- ironizon Murrizi kreun e opozitës.

“Basha betohet per Kishe te Laçit

Bylyku i tij per koke te Damianit

Basha,Bylyket, Enuket dhe Tufa qe kane vetem hallin e menderes se tyre,tallen me KOKAT e DEMOKRATEVE

Po HALE-ATET e tjere te Bashes,si ndjehen kur vetem HALEJA-ATJA “kryesore” eshte pjese e kesaj HALEJEMARREVESHJE te “ madhe” pasi Rama nuk mbajti te “KAPUR” me dore drejtesine siç ben shpesh ai, por e leshoj sa pushoi çeshtjen e Bashes???

NDRYSHIMI I SISTEMIT ZGJEDHOR ESHTE KERKESE QE JU DUHET SHQIPTAREVE, JO KRYETAREVE DHE MERCENAREVE

Ndaj jo vetem qe nuk votoj asnje marreveshje te tufes se hajduteve qe nxituan te firmosin shpejt pa ardhur ambasadorja e SH B A, por do te punoj e loboj fort me çdo koleg DEPUTET qe nuk eshte pjese e kesaj tufe dhe qe ka moral e dinjitet, qe te realizojme LISTAT E HAPURA, ku VETEM QYTETARET TE ZGJEDHIN DEPUTETET”, shkruan deputeti Murrizi.