fbpx

U infektua me malaria, vdes shqiptari 35-vjeçar

malaria.jpg

Një 35 vjeçar nga Shkupit, që dyshohet se ishte infektuar nga malaria në një udhëtim pune në Ganë, ka ndërruar jetë.

Mësohet se personi në fjalë ka ndërruar jetë Spitalin Universitar për Sëmundjet Infektive në Shkup.

Ndonëse 35-vjeçarit iu dha ndihma mjekësor, gjendja e tij u rënda dhe për pasojë humbi jetën.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303