fbpx

U kontrollua gjithë territori, e rëndë ç’po tentonin të bënin këta persona, Policia jep njoftimin, zbulon se…

policia.jpg

Tentuan të kultivonin bimë narkotike, Policia ka arrestuar sot 2 persona ndërsa ka shpallur në kërkim një tjetër. Mes të arrestuarve është dhe kryetari i fshatit Drashovicë, pasi dyshohet se ka patur dijeni për rastet e kultivimit dhe nuk ka kallëzuar në Polici.

Njoftimi i Policisë:

Në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, shërbimet e Pòlicisë kanë konstatuar të kultivuara disa bimë kanabis në tre vende të ndryshme në fshatin Drashovicë të Selenicës.

Në përfundim të veprimeve hetimore, Pòlicia ka vënë para përgjegjësisë penale autorët e implikuar në këtë veprimtari të paligjshme:

Është árrestuar shtetasi K. F., 62 vjeç, banues në fshatin Drashovicë, pasi dyshohet se ka kultivuar disa bimë narkotike në një përrua në fshatin Drashovicë.

Është shpallur në kërkim shtetasi F. R., 56 vjeç, banues në fshatin Drashovicë, pasi në livadhet e Drashovicës dyshohet se ka kultivuar disa bimë narkotike kanabis, të cilat janë asgjësuar.

Është árrestuar shtetasi M. R., 53 vjeç, banues në fshatin Drashovicë, me detyrë kryetar i fshatit Drashovicë, pasi dyshohet se ka patur dijeni për rastet e kultivimit dhe nuk ka kallëzuar në Pòlici.

Materialet i kaluan Prokurorisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303