fbpx

“U ngjit, theu xhamin dhe…”. Shtëpia përfshihet nga flakët, vogëlushja mbetet brenda, kush e shpëtoi?

Capture-41.jpg

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA dje, ku një shtëpi u përfshi nga flakët. Raportohet se i vetmi person brenda ishte një vogëlushe 22 muajshe.

Prindërit Chris dhe Nicole Davidson nxorën jashtë dy djemtë e tyre Elin 7 vjeç dhe Eliajah 2 vjeç.

Ndërkohë që vogëlushja ishte bllokuar në dhomën e saj dhe nuk mund që të futeshin dhe t’i nxirrnin.

“U përpoqëm ta shpëtonim përmes dritares, por ishte e pamundur të mbërrinim tek ajo. Atëherë Eli u ngjit, theu xhamin e hyri brenda e arriti të tërhiqte djepin”,tha ajo.

Ndërkohë që vetë Eli ka thënë falë dashurisë që kishte për motrën e tij, ai arriti që të mposhte frikën e tij dhe të ngjitej në banesë duke thyer xhamin e dritares.

“Mendoja se nuk mund të bëja, por më pas mora guximin dhe hyra. Unë isha i frikësuar, por nuk doja që motra ime të vdiste”, tha Eli.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303