fbpx

U përfshi nga flakët makina e Dritan lelit, Noka akuza të drejtëpërdrejta Ramës

noka.jpg

Deputeti i PD, Flamur Noka, duke hyre ne nje seance parlamentare, ku jane diskutuar amendimet ne ligjin e "dekriminalizimit", te propozuara nga deputetet e opozites. /r/n/r/nLawmaker, Flamur Noka, during a parliamentary session.

Partia Demokratike ka reaguar për djegien e makinës së kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli.

Përmes një konference për shtyp nga selia blu, ish deputeti Flamur Noka e ka lidhur këtë ngjarje drejpërsëdrejti me kryeministrin Edi Rama.

Sipas tij, Rama u ka dhënë pushtet bandave në Vlorë dhe këto të fundit tashmë kërkojnë të kenë më shumë pasuri.

“Djegia e makinës së Kryetarit të Bashkisë së Vlorës është tregues i shtetit të Edi Ramës të bërë njësh me krimin, ku pushteti i takon bandave dhe jo ligjit.

Në Vlorë po vepron krimi i organizuar që Edi Rama i ka dhënë pushtet, për arsyen e vetme se është krimi i organizuar që financon fushatën e Partisë Socialiste dhe që e ndihmon Edi Ramën të blejë vota e të vjedhë zgjedhjet. Tani, krimi kërkon akoma më shumë zgjerim, kërkon të blejë pasuri të patundshme, të pastrojë paratë e pista dhe nuk ndalet përpara asgjëje”, tha Noka mes të tjerash.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303