fbpx

U përplas nga kamioni në Milot, 50-vjeçarja ndërron jetë (EMRI)

vlcsnap-00014_14-1.jpg

Pasditen e sotme një aksident ka ndodhur në afërsi të një karburanti në aksin rrugor Milot Rrëshen. Një kamion që drejtohej nga S.L., 39 vjeç, banues në Kamëz ka përplasur një këmbësore rreth 50-vjeçe e identifikuar si Delina Cera.

Kjo e fundit është dërguar në spitalin e Traumës, por nuk ka mundur t’u mbijetojë dëmtimeve që ka pësuar si pasojë e përplasjes.

“Në aksin rrugor Milot-Rrëshen, në afërsi të një karburanti mjeti tip kamion me drejtues shtetasin S.L., 39 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë ka aksidentuar këmbësoren shtetasen D.C., rreth 50 vjeçe, banuese në Milot, Kurbin, ku si pasojë ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë, në gjendje të rendë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kurbin, për veprime të mëtejshme.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303