fbpx

U shpall i humbur, gjendet trupi i pajetë i aktivistit të njohur….

ai.png

Një ditë pas zhdukjes së papritur në Kiev të aktivistit të njohur bjellorus, Vitaly Shishov, është gjetur trupi i pajetë i tij.

Organizata “Shtëpia Bjelloruse e Ukrainës” tha se bëhet fjalë për “operacion të planifikuar” për “elimiminimin” e një kritiku të regjimit bjellorus.

Policia bëri të ditur të martën (03.08) se Shishov u gjend “i varur” në një park në afërsi të apartamentit të tij në kryeqytetin ukrainas dhe ka filluar hetimet. 26 vjeçari Shishov kishte drejtuar nga Kievi organizatën “Shtëpia bjelloruse e Ukrainës” që mbështetste refugjatët bjellorusë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303