fbpx

“U uzurpua”/ Rama tregon pse u bë tani shembja e teatrit

edi-rama-per-mediat-1-1-770x442-1.gif

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për ‘Neës24’ deklaroi se shembja e Teatrit Kombëtar ishte një lëvizje e vonuar nga ana e qeverisë.

“Shembja e teatrit ishte një lëvizje e vonuar. Ishte koha për ta bërë këtë veprim. Godina e teatrit u uzurpua për 2 vjet e gjysmë. Kështu siç rrodhën gjerat, mori për ters, edhe për shumë media që kaluan pa filtra shpifje dhe baltë, nuk kishte mundësi që ne të ktheheshim mbrapa. Në kushtet kur ne po shikojmë një klan tërësor zhvillimi ekonomik siç e kam paralajmëruar, për vetëfinancimin, por duke marrë parasysh dhe goditjen nga COVID, Bashkia e Tiranës ka marrë përsipër këtë proces.”, tha Rama në një intervistë për News24.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303