fbpx

“Udhëtim të mbarë” /Mijëra italianë dalin në rrugë dhe ballkone për ti dhënë lamtumirën e fundit Raffaella Carra

rety-1-768x437.png

Lamtumira e aktores, këngëtares dhe prezantueses televizive, Raffaella Carrà , filloi këtë të mërkurë në Itali. Mediat e huaja raportojnë mijëra njerëz dolën në rrugët e kryeqytetit italian për t’i thënë “faleminderit dhe një udhëtim të mbarë ”.

Akrivoli i Raffaella u shoqërua nga makina me ngjyrë të zezë, u transportua përpara studiove kryesore të Rai, zyrave dhe të dy teatrove ku ajo prezantoi shfaqje pothuajse të panumërta, të suksesshme. Jo vetëm makinat dhe kolegët e saj por qytetarët e shoqëruan me duartrokitje të zgjatura, duke brohoritur ” faleminderit Raffaella”.

Një nga divat më të mëdha në industrinë e argëtimit vdiq të hënën,në 5 korrik nga një sëmundje . Edhe pse shkaku i vdekjes nuk është zbuluar deri më tani, mediat italiane thonë se mund të ketë qenë kanceri i mushkërive.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303