27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Ulet numri i rasteve të reja me Covid në Maqedoni

spot_img

Është ulur ndjeshëm numri i rasteve të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut është 86 nga 808 testime ndërkohë kanë humbur jetën 37 persona.Rastet e reja me Covid janë shënuar Shkup-58, Kumanovë-6, Prilep-5, Tetovë-3, Shtip-3, Gostivar-2, Kërçovë-2, Gjevgjeli-2, Strumicë-1, Negotinë-1, Shën Nikollë-1 dhe Krushevë-1.Ndërsa ISHP ka regjistruar 856 pacientë të shëruar.Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 150.627, prej të cilëve 129.909 janë shëruar, ndërsa 4.714 kanë ndërruar jetë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat