fbpx

‘Unaza e re’/ Banorët apel qeverisë: Bëni gati valixhet erdhi ora që të ikni!

Banorët  e “Unazën së Re” protestuan sot në ditën e 84-t.

Kërkesat e tyre janë të njëjta pa ndryshuar. Ato kanë bërë thirrje serish për të anuluar projektin.

Ata të mbështetur nga deputet e opozitës, në shenjë proteste kanë bllokuar rrugën.

Protestuesi Dorian Protoduari ka bërë thirrje se qeveria duhet të anuloje këtë projekt, si dhe do te përgjigjen me zjarr për të mbrojtur shtëpitë e tyre. (real-news.tv)