fbpx

“Unë nuk jam si të tjerët”/ Vuçiç takim me serbët në veri të Kosovës : Kjo Serbi nuk është si dikur

vuvo-770x433.png

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar në Rashkë një takim me qytetarët nga veriu i Kosovës në lidhje me tensionet e shumta gjatë ditës së sotme.

Sipas mediave serbe Vuçiç është shprehur se do të dëgjojë të gjithë qytetarët.

Ai ka thënë se kishte vetëm një mesazh: “Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur. Ne do të ruajmë paqen. Ne i kërkojmë NATO-s të bëjë punën e saj,…”.

Pjesë e takimit ka qenë edhe Goran Rakiç, ministër në Qeverinë e Kosovës.

“Ne do të mbrohemi me gjithçka dhe të gjithë në dispozicion”, ka thënë Goran Rakiç, kryetari i Listës Serbe.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303