fbpx

Urgjente/ Pritet arrestimi i 8 zyrtarëve të lartë, Policia aksion në Ministrinë e Bujqësisë, prangoset drejtori i rëndësishëm

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-1-6tqmcaz6vyxfb2m18bgy1pba624fosnkts0ucs9way0-1-6y2hanzarlbbfnn5x7qct2o318ilgzpmadh9v8zzujs.jpg

Një operacion është ndërmarrë nga Policia e Kosovës në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, konkretisht në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë, ku ka përfunduar në pranga drejtori i Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, Agim Nuha, i cili është në këtë detyrë nga shkurti i vitit 2020.

Aksioni është duke vazhduar, ndërkaq pritet arrestimi i tetë zyrtarëve në këtë ministri.

“Mund të konfirmojmë se Policia e Kosovës është duke e realizuar një operacion policor në disa lokacione, në rajone të ndryshme. Informacione shtesë mund të jepen pas përfundimit të operacionit policor”,- thuhet në njoftimin e policisë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303