fbpx

Ushqimet që ndikojnë pozitivisht në trupin tuaj

Këtë sezon të nxehte vere duhet që trupi jonë të konsumojë sa më shumë lëngje dhe shumë ushqime qe ndikojnë pozitivisht tek trupi juaj.

Por sipas studiuesve janë një listë ushqimesh që ndikojnë në metabolizmin e gjithësecilit duke bërë që të ndihemi në formë, madje të humbin edhe disa kile.

Më poshtë ju listojmë ushqimet që vërtet ndikojnë pozitivisht për t’u ndjerë sa më mirë dhe shëndetshëm.

1-Çaj jeshil maça

2-Rigon

3-Piper i zi

4-Fasule

5-Panxhar

6-Qershi