fbpx

Vajza 14 muajshe goditet me thikë nga i vëllai 9-vjeçar

36362580-9010663-image-a-17_1606927115119.jpg

Një vajzë 14-muajshe u dërgua me urgjencë në spital të martën pasi pretendohet se ishte goditur me thikë në bark nga vëllai i saj më i madh në Brooklyn, të SHBA-ve.

Foshnja ishte në banesën e familjes së saj në Patchen Avenue në lagjen Bedford-Stuyvesant kur u sulmua rreth orës 4.30 pasdite.

Kur ndodhi ngjarja, të vetmit persona brenda banesës ishin foshnja, vëllai i saj nëntë vjeç dhe gjyshja e tyre.

WABC raportoi se djali thuhet se ka autizëm, i cili është një çrregullim që prek sistemin nervor. Kur prindërit e fëmijëve u kthyen në apartament, ata gjetën vajzën e tyre të vogël të goditur në bark dhe e çuan në Spitalin Woodhull në gjendje kritike, por të qëndrueshme.

Ajo më pas u transferua në Spitalin Bellevue për trajtim të mëtejshëm. Ndërkohë, vëllai u dërgua në Spitalin Kings County për vlerësimin e shëndetit mendor.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303