fbpx

Vajza shqiptare fiton kurorën e bukurisë në Miss New York USA 2019

Bukuroshja me origjinë shqiptare Florinda Kajtazi mbrëmjen e kaluar arriti të triumfojë mes shumë vajzave të tjera.

Florinda arrriti të rrëmbëjë kurorën në kompeticionin e bukurisë Miss New York USA 2019.

Ajo do të përfaqësojë Neë York-un në edicionin e 68-të të Miss USA, kompeticioni më i rëndësishëm i bukurisë në Shtetet e Bashkuara ta Amerikës.

Florinda është 27 vjeç dhe jeton në Yonkers.