fbpx

Vaksinoi jo pak por 60 persona me të njëjtën shiringë, zbulohet mjeku i tmerrshëm që vuri në rrezik jetën e pacientëve

vaksinimi-765x383-1.jpg

Një skandal është regjistruar sëfundmi në Austri. Në një fabrikë të vendit, një mjek, ka përdorur të njëjtën shiringë për të vaksinuar rreth 60 punonjës.Mediat e huaja shkruajnë se tashmë punonjësit do të testohen për HIV dhe Hepatit. Kompania e vaksinimit “Vamed”, shprehu keqardhje të thellë për këtë rast dhe njoftoi se do të insistonte në sqarimin e plotë të të gjitha rrethanave të kësaj çështje, ndërsa mjeku që është pezulluar përkohësisht nga puna.Zëdhënësi i “Vameda”, Ludëig Bihler konfirmoi se ishin identifikuar boshllëqe në vaksinimin e disa personave.Bihler tha: “Një kontroll i hollësishëm zbuloi se mjeku që kreu vaksinimin kishte keqpërdorur pjesërisht materialin e vaksinës”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303