fbpx

Valdrin Pjetri reagim urgjent pas dokumenteve për trafik droge: Ja si është e vërteta….

Kryebashkiaku i ri i Shkodrës, Valdrin Pjetri ka reaguar pas dokumentave të publikuara nga Partia Demokratike se është arrestuar dhe dëbuar nga Italia për trafik droge.

Në një shkrim në rrjetet sociale Pjetri shkruan se e vetmja e vërtetë është ajo që del nga zyrat e agjensive të zbatimit të ligjit dhe jo nga foltoret e PD-së.

“Unë të vërtetën time e deklarova para kandidimit si dhe para pak ditësh me dokumenta zyrtare.

E vetmja e vërtetë është ajo që del nga zyrat e agjensive të zbatimit të ligjit dhe jo nga foltoret e PD.

Pres me padurim vendimin e përfundimit të procesit të verifikimit të figurës nga ana e autoriteve zyrtare shqiptare dhe italiane.”- shkruan Pjetri.