15.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Vasili: Varfëria po djeg Shqipërinë, qeveria ‘krihet’

spot_img

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili përmes një statusi në ‘Facebook’ ka sulmuar ashpër qeverinë ‘Rama’ në lidhje me ekonominë. Sipas Vasilit shqiptarët provuan vitin e ri më të varfër të tyre.

“Me këtë propagande komuniste do vazhdojnë këta, si dikur që hanim me tollona dhe qeveria deklaronte se socializmi dhe sukseset e tij marshonin përpara”, shkruan Vasili.

Statusi i Vasilit

Varferia po djeg Shqiperine dhe qeveria krihet!!
Shqiperia eshte ne varferi te hidhur dhe kete e shohin te gjithe.
Qeveria i genjen prape ata,nderkohe qe vetem tre dite perpara shqiptaret provuan vitin e ri me te varfer te tyre.

Tregjet tregonin qarte se edhe pse cmimet ishin shume te ulta qytetaret nuk blenin dot.
Renia e konsumeve eshte e forte dhe e qarte.
Po miliardat e koncesioneve, qe FMN insiston te pasqyrohet ne Borxhin Publik pse e fshehin?
Po mosrealizimet e te ardhurave ne kurriz te kujt bijen?
Po mijra biznese qe mbyllen?
Po qindra mijra shqiptare pse largohen ne emigracion si asnje popull ne Europe?
Me kete propagande komuniste do vazhdojne keta, si dikur qe hanim me tollon dhe qeveria deklaronte se socializmi dhe sukseset e tij marshonin perpara.

(real-news.tv)

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat