fbpx

Vdekja e 21-vjeçarit te Sanatoriumi, dalin detajet e rënda, kur doli përgjigja se ai ishte…

a.jpg

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vdekja e 21-vjeçarit në spitalin COVID 2 në Tiranë, i cili kishte rezultuar pozitiv me COVID vetëm gjatë ditës së djeshme. Faxweb, bën me dije se L.Ceka banues në lagjen “Skënderbej” në Elbasan, vuante nga disa sëmundje shoqëruese, dhe më herët mjekët i kishin dhënë pak shpresa se do të jetonte përtej moshës 25-vjeçare.

I riu vuante nga zemra, mushkëritë dhe nuk fliste, si dhe kishte probleme me obezitetin, ndërsa ditët e fundit kishte pësuar dhe rënie të flokëve, bëjnë me dije burime pranë familjes së tij.

Për shkak të gjendjes së rënduar që kishte shfaqur, familja e kishte dërguar në spitalin e Elbasanit dhe nga aty e kishin nisur drejt Tiranës, ku dhe e kishin futur menjëherë në intubim, edhe pse nuk kishte pasur një përgjigje për tamponin që i kishin kryer.

Vetëm dje përgjigja e tamponit ka dalë, dhe ka rezultuar pozitiv, ndëkohë që nuk dihet nëse vdêkja e tij do të konsiderohet Covid, pasi sëmundjet shoqëruese që ai ka pasur mund të jenë bërë shkak i rëndimit të gjendjes.

Gjatë ditës së sotme i riu pritet që të përcillet për në banesën e fundit, ndërkohë burimet bëjnë me dije se do të mbahet ceremoni mortore, edhe pse anëtarët e tjerë të familjes mund të jenë bartës së virusit, dhe mund të shndërrohen në burim infeksioni për persona të tjerë.

Lidhur me rastin nuk ka ende një reagim zyrtar nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, dhe mbetet për tu parë deklarata që u shpërndahet mediave me shkrim çdo ditë në orën 16:00.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303