fbpx

Vdekja e aktores, Presidenti mesazh ngushëllimi: Do na mungojë shumë

Pak më parë u mësua lajmi se aktorja Leze Qena ndërroi jetë.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me anë të një statusi në Facebook, shprehet se me pikëllim e kishte marrë lajmin për vdekjen e artistes së njohur.

“Leze Qena na ka bërë të qeshemi, të qajmë, të duam teatrin e televizionin, të duam artin e jetën, me dekada të tëra. Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit, tërë Kosovës. Ngushëllimet më të thella familjes dhe kolegëve të saj”, ka shkruar Thaçi.