fbpx

Vdekja e mjekut shqiptar nga Covid-19, reagon Shoqata e Infermierëve dhe lëshon akuzën

bledi-nini-620x405.jpg

Një tjetër mjek ka humbur jetën nga Covid-19 së fundmi. Ai është Bledi Nini, i cili ndërroi jetë në Itali, teksa po kurohej atje.

Lidhur me këtë ngjarje, ka reaguar dhe Shoqata e Infermierëve në rrjete sociale. Në postim thuhet se serish nuk ka masa mbrojtjeje për bluzat e bardha.

Postimi i plotë: 

Serisht humbje e madhe ne radhet e bluzave te bardha. Humb jeten nga covid 19 Dr.Bledi Nini ne moshen 48 vjeçare

Ngushellime familjes dhe kolegeve te tij… Serisht asnje mase mbrojtje ndaj bluzave te bardha… Serisht heshtje nga kushdo…

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303