fbpx

Vdekja e pedagogut të Akademisë së FA si pasojë e COVID, reagon Niko Peleshi

ndahet-1.jpg

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka reaguar pak më parë për ndarjen nga jeta të pedagogut të Akademisë së FA, Agim Sulaj.

Peleshi i shpreh ngushëllimet familjes, ndërsa thotë se ai ishte një pedagog i shkëlqyer.

“Kolonel Agim Sulaj, pedagogu i shkëlqyer i Akademisë së Forcave të Armatosura ka humbur sot betejën me COVID-19. Ngushëllimet më të sinqerta për familjen dhe kolegët”, shkruan Peleshi.

Më hertë, ka reaguar dhe ish-ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Xhaçka shkruante se Sulaj kontribuoi në përgatitjen e brezave të tërë ushtarakësh dhe punoi më shumë profesionalizëm, për atë që Akademia e Forcave të Armatosura është sot.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303