fbpx

Vdekja tragjike e 4-vjeçarit në Berat, merret vendimi për 2 zyrtarët e Bashkisë

Pak ditë më parë një ngjarje tragjike tronditi Beratin ku një 4-vjeçar ndërroi jetë pasi ran ë kontakt me energjinë elektrike për shkak se kishte tela të zhveshura në ndriçimet e vendosura nga bashkia, që prej vitit të ri.

Pak më parë ka përfunduar seanca gjyqësore për të dy punonjësit bashkisë Berat, Polizou Ikonomi drejtor i shërbimeve pranë Bashkisë Berat dhe shefi shërbimeve Llazar Haxholli të cilët janë lënë të lirë me masën ‘detyrim paraqitje’.