fbpx

Vëllai i Pablo Escobar kërcënon Elon Muskun

PRC_75622646.jpg

Sipas mediave të huaja, Roberto Escobar, 72-vjeçari – ish-llogaritar i vëllait të tij – ka bërë një karrierë vitet e fundit duke fituar para nën emrin e famshëm të familjes.

Qëllimi i fundit i z. Escobar, ai tha për The Telegraph, ishte Z. Musk, të cilin ai e akuzon për vjedhjen e idesë së tij për një flakëhedhës.

Në janar të vitit 2018, kompania e Z. Musk, The Boring Company, filloi shitjen e një pajisjeje risi duke përdorur një rezervuar të vogël propani dhe mekanizmin nxitës për të projektuar djegien e karburantit.

Escobar pretendon se Musk vodhi konceptin e tij për flakëhedhës pasi një prej inxhinierëve të Musk vizitoi kompleksin Escobar në verën e vitit 2017.

Ai pretendon se ata diskutuan idenë e një “flakëhedhësi lodër”.

Roberto Escobar zbuloi më tej se ai po përhapet në muzikë, duke menaxhuar një këngëtar të quajtur Icy Narco, i cili javën e ardhshme do të nxjerrë një “këngë të urrejtjes” për Z. Musk, me titull Pablo Escobar.

“Ai e di saktësisht se çfarë na ka bërë”, ka thënë tha z. Escobar.

I pyetur nëse Z. Musk dhe Pablo Escobar kishin ndonjë gjë të përbashkët – z. Escobar ka reaguar me zemërim.

“Sigurisht jo”, tha ai. “Elon Musk është një person që tradhton njerëzit. Pablo kurrë nuk e tradhtoi askënd”.

Por nuk është hera e parë që z. Escobar ka luftuar për emrin e tij të familjes.

Në korrik të vitit 2016, ai thuhet se filloi procedurat ligjore kundër Netflix për shfaqjen Narcos, bazuar në jetën e Pablo Escobar, duke kërkuar 1 miliard dollarë./real-news.tv

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303