fbpx

Vendet që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në fakt ekzistojnë

namibi.jpg

Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim. Vende që duken magjike apo sikur i përkasin një bote tjetër.  Më poshtë po iu rendisim vendet për të cilat nuk dihen ende se si janë formuar.

Një rrjedhë e ujit në këtë vend të Minesotas nuk dihet se ku shkon.

Drita në Norvegji. Akoma nuk dihet se si për çdo natë në Hessdalen në qiell shfaqen drita të çuditshme.

Shpellla movile në Rumani, e cila duket si një pjesë e planetit Mars.

Liqeni Karachay, Rusi. nëse rrini më shumë se 1 orë aty ju do të vdisni nga rrezatimi, transmeton tch.

Pemë mbi pemë në Piemonte.

Qyteti i Kachi në Kazakistan ku të gjithë njerëzit bien në gjumë dhe nuk dihet nga çfarë.

Shkretëtira e Namibisë ka disa hapësira në cilat ka bar dhe në të tjera jo. Nuk dihet shkaku i këtij fenomeni.

Në qytetin e Taos, Meksikë dëgjohen vazhdimisht zhurma që nuk dihet nga vijnë.

Stuhia që nuk pushon kurrë në Venezuelë.

Lumi që zien në Arizona.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303