fbpx

Vendimi zyrtar/ Dënime të rëndë për Khabibi dhe McGregorin

gettyimages-1046898216_1548784545-5722943.jpg

Pas incidentit të rëndë dhe veprimeve antisportive të ndodhura në ndeshjen e tyre në fund të vitit të kaluar kampioni i peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor janë pezulluar nga Komisioni Atletik Shtetëror i Nevadas.

Nurmagomedov është pezulluar me nëntë muaj ndërkohë që McGretor me vetëm gjashtë muaj.

Përveç pezullimeve, Nurmagomedov do të paguajë një gjobë në vlerë 500 mijë dollarë, ndërsa McGregor 50 mijë dollarë. /real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303