13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Vendoset gjykim i shkurtuar ndaj Klement Balilit

spot_img

Nisi ditën e sotme në orën 10:00 seanca e parë për gjykimin e Klement Balilit nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

Pas seancës, u bë me dije se gjyqtarja Flora Hajredinaj ka vendosur gjykim të shkurtuar ndaj ‘Eskobarit të Ballkanit’.

Kujtojmë se mbi Balilin rëndojnë plot katër akuza: Trafikim i lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal” “Pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal”, “Refuzim për deklarim dhe mosdeklarim, fshehje ose deklarim të rremë të pasurisë” “Pastrim të produkteve të veprimtarisë kriminale”

Ai nuk ka pranuar asnjë nga 4 akuzat, por nga ana tjetër pretenca për të do të jepet më 12 mars./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat