Venezuelë, ushtria po braktis Maduron

download-19.jpg

FILE PHOTO: A demonstrator is detained at a rally during a strike called to protest against Venezuelan President Nicolas Maduro's government in Caracas, Venezuela, July 27, 2017 . REUTERS/Marco Bello/File Photo

Në Venezuelë pas protestave masive dhe vendimit të disa vendeve për të mos e njohur Presidentin aktual atje ngjarjet kanë filluar të precipitojnë.

Mediat e huaja raportojnë se drejtues të ndryshëm në ushtri janë duke e tradhtuar Nicolas Maduron. Një prej zyrtarëve më të lartë ushtarakë në Venezuelë Jose Luis Silva, i ndërpreu hapur lidhjet me liderin e vendit Nicolas Maduro.

Silva dha dorëheqjen nga posti i atasheut të mbrojtjes në SHBA dhe deklaroi se mbështet udhëheqësin e opozitës Juan Guaido, të njohur nga një sërë vendesh si president i Përkohshëm.

Nëvizojmë se ushtria në Venezuelë është shumë e rëndësishme dhe konsiderohet si faktor vendimtar. /Real-news.tv/

scroll to top