fbpx

Vetëm 2 raste të reja me covid dhe asnjë vdekje, bilanci i 24 orëve të fundit

Kosove-koronavirus-1100x620.jpg

Kosova ka shënuar në 24 orët e fundit vetëm dy raste të reja me koronavirus si dhe asnjë viktimë.

Ndërkaq raportohet se janë shëruar tre pacientë.

Që prej marsit të vitit 2020, e deri më 17 korrik, Kosova ka regjistruar 107.894 raste me koronavirus. Prej tyre, 2.264 persona kanë vdekur dhe 105.531 janë shëruar.

Advertisement

Aktualisht në Kosovë raste aktive janë 98. Ndërkaq sa i përket vaksinimit kundër koronavirusit, në 24 orë janë administruar 12.430 doza të vaksinës.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303