fbpx

Vetëm 8-vjeçe, vajza e Beyonce-s rrëmben çmimin e saj të parë në BET Award

Padyshim që vajza e Beyonce dhe Jay-z po ecën në hapat e prindërve të saj.

Së fundmi 8-vjeçarja fitoi çmimin e saj të parë në BET Awards për këngën “Brown Skin Girl”.

Kënga, e cila është krijuar në bashkëpunim me WizKid dhe SAINt JHN, u shfaq fillimisht në filmin The Lion King.

Dyshja nënë e bijë konkurruan përballë emrave të mëdhenj të muzikës, mes të cilëve Alicia Keys, Ciara, Lupita Nyong’o, Ester Dean, City Girls, LaLa, Layton Greene, Lizzo, Missy Elliot, Rapsody, dhe PJ Morton.