32.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Vettel: Nuk jam i famshëm, jam sportist

spot_img

Sebastian Vettel ka folur për karrierën e tij në Formula 1.

Pas fitores në Çmimin e Madh të Britanisë në pistën e Silverston, Sebastian Vettel tregon diferencat që janë mes tij dhe pilotit të Mercedes, Lewis Hamilton si në pistë ashtu edhe jashtë saj.

“Unë jam sportist dhe jo person i famshëm”, tha Vettel në një intervistë për median britanike. “Kështu që kur shoh që personat me njohin, kur shkoj gjëkundi, mendoj se janë të interesuar për sportin dhe jo për modelin tim të flokëve, këpucëve që kam veshur e budallallëqe të tilla. Për mua gjëja më normale është të jem normal”.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat